X

کاربرد لوله‌های پلی اتیلن پی ای اس (P.E.S) در گازرسانی

کاربردها گازرسانی

کاربردهای گازرسانی لوله و اتصالات پلی اتیلن پی ای اس (P.E.S)

لوله‌های پلی اتیلن در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی کاربردهای بسیار ویژه و گسترده‌ای داشته و با توجه به مشخصات گاز طبیعی استفاده از لوله‌های پلی اتیلن در شبکه‌های توزیع گاز یکی از اولین کاربردهای این لوله در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی می‌باشد. مواد پلی اتیلن در چند دهه اخیر، انقلابی جدید در صنعت گازرسانی شهری به حساب می‌آید. لوله‌های پلی اتیلن در مقیاس محدود، از اوایل دهه ۱۹۶۰ برای گازرسانی به منازل در كشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار‌ گرفته است که می‌تواند دلیل معتبری بر کیفیت و قابل اطمینان بودن لوله‌های پلی اتیلن و اتصالات آن باشد. امروزه به سبب پیشرفت در زمینه ساخت مواد پلی اتیلن و همچنین مزیت های لوله‌های پلی اتیلن، استفاده از این لوله‌ها گسترش چشمگیری یافته است به طوری که طبق آمارهای معتبر جهانی ۹۰ درصد کشورهای اروپایی و آمریکایی از لوله‌های پلی اتیلنی در صنعت گازرسانی استفاده می نمایند. خطوط لوله‌های پلی اتیلنی برای انتقال انواع گاز طبیعی، گاز مایع (LPG)، گاز پروپان و گازکشی‌های خانگی مناسب هستند.

عدم نشت دهی، دارا بودن اتصالات محکم و با دوام، طول عمر بالا (تا ۵۰ سال)، نصب راحت، حمل و نقل آسان، هزینه‌ی تعمیر بسیار پایین و راحت، استفاده از بهترین مواد خود رنگ در تولید این لوله‌ها، استفاده از مواد مقاوم به آتش، مقاومت شیمیایی و فیزیکی بالا، مقاوم به فشارهای محیطی داخلی و خارجی، مقاوم در برابر مواد خورنده و سیالات قلیایی و اسیدی از مزایای مورد توجه این لوله‌ها می‌باشند.

لوله‌های گاز پی.ای.اس

پی.ای.اس به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان لوله‌های پلی اتیلن در خاورمیانه، از سال ۱۳۸۶ تولید لوله‌های گاز برای شبکه توزیع را با کیفیت بسیار  بالا از سایز ۲۵ تا ۲۲۵ میلی‌متر طبق استاندارد شرکت ملی گاز ایران IGS-M-PL-014-1 آغاز نمود.

 لازم به ذکر است که تولید لوله‌های پلی اتیلن گازرسانی تا اندازه 630mm بر اساس EN1555 ، ISO 4437 و ISIRI 11233 و طبق درخواست مشتری و اعلام نیاز شرکت ملی گاز ایران میسر می‌باشد.

محصولات پلی اتیلن مرتبط با گازرسانی